3 tipy pro dekoraci vaší zahrady

Máte na zahradě upravený trávník, rozkvetlé květiny a nádherné stromy, ale přesto vám tam ještě něco chybí? Pak zkuste zahradní dekoraci.

 

18.07.2013

Máte na zahradě upravený trávník, rozkvetlé květiny a nádherné stromy, ale přesto vám tam ještě něco chybí? Pak zkuste zahradní dekoraci, která jednoduše a přitom zřetelně odliší vaši zahradu a udělá z ní skutečný unikát. Vyzdobení vaší zahrady navíc rozhodně nemusí být drahá záležitost. Pojďme se společně podívat na 3 možnosti, jak popustit uzdu fantazii a udělat si ze zahrady originální místo k zábavě i odpočinku:

1. Dřevěné zahradní dekorace

Pokud jste vždycky chtěli zkusit řezbářství, proč neskloubit příjemné s užitečným a nepoužít vaše výtvory v zahradě? Stylizovaný vyřezávaný koník (vůbec není nutné jít do detailů) se bude skvěle vyjímat a pokud máte děti, nezapomeňte i na stupínek, aby se jim lépe „nastupovalo”. 
 
Kromě koníka se můžete pokusit vytvořit také krávu, oslíka nebo i exotičtější zvíře – záleží jen na vaší představivosti. Pokud se do vyřezávání nechcete pouštět, můžete si samozřejmě koupit hotové výrobky (s rozpočtem 1 až 2 tisíce korun). 

Kamenná dekorace

2. Solární osvětlení

Většina zahradních dekorací s tmou zmizí, to ovšem rozhodně neplatí o solárním osvětlení. K dispozici máte nejrůznější tvary – zvířata (hlemýžď, motýl i pes), sloupy i tradiční žárovky. Inteligentní čidla automaticky zapnou osvětlení při setmění nebo pohybu. Díky solární energii neřešíte kabely, nerostou vám účty za elektřinu a odpadá vám starost s výměnou žárovek. Solární osvětlení se efektivně nabíjí a je schopné v noci zářit, i když pár dní nesvítí slunce. 

3. Kamenné dekorace

Klasické volbou pro kamenné dekorace je žula (vysoká odolnost) nebo mramor (skvěle odvádí vodu). Kamenná dekorace však nezahrnuje pouze klasické valouny a balvany používané k oddělení záhonů a dalších částí zahrady; tu stejně dobře vyzdobí i zámková dlažba, mozaika nebo terasy. 

Závěrem

Při výběru zachovejte chladnou hlavu a nenechte se pobláznit módními vlnami – třeba kamenná dekorace se obvykle obměňuje řádově za jednotky až desítky let a i když je poměrně levná (záleží samozřejmě na rozsahu a velikosti zahrady), není časově výhodné ji každé dva roky předělávat.
Otevírací doba

PO - PÁ  6:00 - 14:15, pauza: 8,30-8,45 11,30-12,00
SO-NE a svátky  ZAVŘENO

Platební karty nepřijímáme.