4 praktické důvody, proč mít na zahradě pískoviště

Když se řekne pískoviště, většina z vás si pravděpodobně vybaví děti (a hravé dospělé) plácající bábovičky či páchající jiné vylomeniny.

14.10.2013
Když se řekne pískoviště, většina z vás si pravděpodobně vybaví děti (a hravé dospělé) plácající bábovičky či páchající jiné vylomeniny. Kromě vlastního prostoru na hraní však existuje celá řada praktických důvodů, proč se vyplatí mít u rodinného domu pískoviště a čas od času ho doplňovat. Tady jsou některé z nich:

1. Betonování

Čím starší máte dům, tím nevyhnutelněji se blíží nějaké betonování. Chodníčky, obruby, předělávání rozvodů... v jednom z minulých článků jsme si vysvětlili, že umíchat si podomácku beton rozhodně není žádná věda. Pískoviště u domu pak představuje vítaný zdroj klíčové suroviny pěkně po ruce a protože jste za něj zaplatili někdy v minulosti, před betonováním zmenšíte „ránu” do rodinného rozpočtu.

2. Vysypávání dlažby

Zánovní dlažba dokáže skvěle pomoct vašemu exteriéru – ať už snadnějším uklízením sněhu v zimě nebo pohlazením pro oči svou barevností. Vysypávání tvoří jednu z posledních část pokládky a bez něj riskujete, že ve spárách vyrazí otravný plevel.
 
Pokud budete mít v pískovišti písek hrubší frakce, nezapomeňte ho pro tento účel přecedit – ideálně si sežeňte sud, na něj položte „prohazovačku” a po půl hodince intenzivní práce s lopatou budete mít připravený perfektní jemný písek.

3. Stavební práce svépomocí

Pokud nemáte našetřeny desítky tisíc, nevyhnete se občasným stavebním úpravám svépomocí. Výměna odpadních trubek, odkopávání základů kvůli vzlínající vlhkosti, stavění nájezdů... tam všude poslouží písek buď přímo jako stavební materiál, nebo jako důležitý podsyp. Rozhodně je však moudré poradit se s odborníky, jestli je váš písek (či jeho přefiltrovaná varianta) vhodný pro vámi zamýšlenou konkrétní práci.

4. Zimní posyp

Sněhové závěje a namrzlé cesty vám budou méně otravovat život. Vlastní pískoviště vám poskytne efektivní a účinnou zbraň, jak svoje cesty udělat bezpečné a sjízdné (zejména v tomto případě se vyplatí už písek mít, protože těžké náklaďáky a vozovky s námrazou spolu příliš nevycházejí – obzvlášť, pokud máte mizerný nájezd nebo velký svah na zahradě). 

Závěrem

Udržovat si na zahradě stálou zásobu písku je praktické, pomáhá to rodinným financím rozložit náklady v čase na nejrůznější stavební úpravy a umožní vám být mnohem lépe připraveni na nejrůznější rozmary přírody.
Otevírací doba

PO - PÁ  6:00 - 14:15, pauza: 8,30-8,45 11,30-12,00
SO-NE a svátky  ZAVŘENO

Platební karty nepřijímáme.