Kamenná kůra

Snad každý náruživý zahradník mulčuje a nejčastějším materiálem je dřevěná kůra. Ta má však několik nevýhod a tou hlavní je tlení a rozklad – mulčovací vrstva tedy postupně ubývá a je potřeba ji doplňovat.

Co to je kamenná kůra

Vypadá skutečně jako zkamenělé dřevo. Jedná se o horninu rulu. Kamenná kůra má velmi podobný vzhled jako její dřevěný protějšek, ale:

  • vydrží mnohem déle a uchovává si původní barevnost
  • nerozfouká ji vítr
  • nemusí se obnovovat
  • je k dispozici v mnoha barevných variantách

Použití

Kromě dekoračního vysypávání větších ploch na zahradě využijete kamennou kůru pro:

  • skalky
  • chodníčky
  • květináče
  • elegantně působí i na hrobech

Kůra se prodává volně ložená, tzn. nemá speciální balení.

Tip: Na kolik m2 mi vystačí 1 tuna kůry? Takové množství pokryje plochu cca 20m2 o výšce kůry 4-5 cm.

Cena / 1 kg: 11 Kč s DPH (9 Kč bez DPH)

Poptat produkt

Kamenná kůra - dekorační solitéry na zahradu

Kamenná kůra dodávaná v několika frakcích v sobě zahrnuje zároveň i kamenné solitéry, které jsou vhodným materiálem na konstrukci teras, chodníků nebo kaskád rybníčků či pro břehy zahradních potůčků nebo i na zahradní vodopády. Kámen svou jedinečnou trvanlivostí, ovšem i krásou často vévodí právě nejrůznějším druhům zahradních staveb a konstrukcí, v nichž se skvěle uplatní jako další z přírodních materiálů. Přirozená krása těchto kamenných zahradních solitérů ozvláštní vaši zahradu i okolí domu a dodá těmto prostorům nádech originality.

Solitéry - ozdobné kameny se vzhledem zkamenělého dřeva mohou dosahovat výšky až 80 cm. U nás je pořídíte za cenu 15,- Kč za 1 kg včetně DPH.   

Plní funkci nejen okrasnou, ale často i velmi praktickou. Tento prvek z kamenné kůry se může stát naprosto originálním dekoračním solitérem na zahradu nebo před váš dům. Ozdobí každou japonskou zahradu. Mohou se z něj stát takzvané kamenné menhiry. Hodí se však i pro interiéry. Vynikne zvláště umístěný v átriích nebo v prosklených zimních zahradách.

 

 

Kamenná kůra - solitéry
Otevírací doba

PO - PÁ  6:00 - 14:15, pauza: 8,30-8,45 11,30-12,00
SO-NE a svátky  ZAVŘENO

Platební karty nepřijímáme.