Kamenný koberec

Hitem posledních let se stávají kamenné koberce, jednolité podlahy z kameniva a pojiva. Slouží jako univerzální povrch, který navíc moc hezky vypadá. Pro představu, povrch věrně simuluje přírodní krásu říčního dna.

Kamenný koberec je velmi jednoduchý na výrobu, proto si ho doma bez potíží zvládne vyrobit každý kutil.

Povrch je pod nohou velmi příjemný a taky zcela hygienicky nezávadný. Ideálně ho použijete v těchto případech:

 • schodiště,
 • vstupy,
 • vjezdy,
 • chodníky,
 • pergoly,
 • balkony,
 • zahrady a okolí domu,
 • komerční objekty (výrobní haly, hotely, parkoviště).

 

Kromě využití v zahradní architektuře jsou kamenné koberce výbornou volbou pro novostavby i rekonstrukce stávajících opotřebovaných povrchů v interiéru.

Poptat produkt kamenný koberec

Výhody kamenných koberců

1. Paro/vodopropustnost. Kamenné koberce nekloužou ani se na nich nedělají kaluže. Protože jsou vyrobeny z ryze přírodních materiálů (kamenivo spojené pryskyřicí), přirozeně propouští vodu i páry. V zimě navíc nemusíte řešit namrzání, protože jsou houbovité a roztahují se spolu s ledem.

2. Větší pevnost oproti betonu. Extrémní odolnost proti zatěžování předurčuje kamenné koberce také ke komerčnímu užití (třeba na hotelových parkovištích). I v okolí svého domu jimi však můžete řešit například příjezdové cesty.

3. Bezspárový povrch. Na rozdíl od dlažby nemusíte nic dořezávat a ušetříte za extra materiál (a výsledný povrch samozřejmě také lépe vypadá).

4. Tlumení hluku a tepelná odolnost. Tuto výhodu oceníte hlavně při interiérovém použití. Pokud máte v podlaze topení, není to pro kamenné koberce překážkou – snesou teploty až do 60 °C.

5. Odolnost vůči zubu času. Kamenné koberce se v západních státech používají už několik desetiletí a obvyklá životnost začíná na 20 letech (často však bývá ještě delší) – aniž by se čas promítl na estetických nebo užitných vlastnostech povrchu.

6. Jednoduchost údržby. Tento typ povrchu stačí zametat a případné větší nečistoty odstranit proudem vody z tlakové hadice.

Aplikace kamenného koberce

Na kamenné koberce doporučujeme nejjemnější kačírek frakce 4/8. Koberec snadno aplikujete na širokou škálu rovných i vlnitých podkladů:

 • beton,
 • dřevo,
 • anhydrit,
 • dlaždice,
 • kameny atd.

 

Jak vyrobíte kamenný koberec:

 1. Nachystejte si pryskyřicové pojivo – smíchejte obě jeho složky.
 2. Do pojiva nasypte kamenivo a dobře rozmíchejte.
 3. Aplikujte homogenní hmotu na suchý nebo penetrovaný povrch.​

 

Tipy pro aplikaci:

Penetraci potřebujete v případě, že koberec pokládáte na silně poškozený povrch (rozdrobený beton, zbytky barvy na betonu atp.).

K rozmíchání kameniva s pojivem je ideální použít míchačku napojenou na elektrickou vrtačku. Míchačku z umělé hmoty seženete ve většině kutilských obchodů.

Pokud budete pokládku provádět svépomocí, zajistěte soudržnou a nepopraskanou pokládkovou vrstvu, která je zbavena nečistot (mechy, staré nátěry atd.).

Pro pojízdné plochy je ideální tloušťka 2 cm, pro ostatní stačí 1,5 cm. Počítejte také s větší spotřebou materiálu, pokud je současný povrch nerovný.

Poměry obou složek dvousložkové pryskyřice záleží na požadované tvrdosti zhotoveného koberce, resp. na jeho zátěži při používání.

Cenová kalkulace

Dvousložkové epoxidové pojivo (složka A + složka B) / balení: 680 Kč

Kamenivo frakce 4/8 / pytel 25 kg: 59 Kč

1. Jedno balení pojiva vystačí na cca 2 m2 koberce.

2. Jeden pytel s 25 kg kameniva vystačí na 1 m2 koberce.

Pokud je nutné pokladový povrch penetrovat, můžete jako penetraci použít pojivo v množství cca 0,3 kg/m2.

Naše cena za 1 m2 kamenného koberce: 399 Kč s DPH

Doprava

Víme, že zařídit si vlastní přepravu písku či kameniva může být někdy oříšek. Proto pro vás zajistíme dopravu objednaného materiálu na místo, které si sami určíte.

Nehraje roli, zda bydlíte v nejbližším okruhu pískovny Dolany, nebo vás od nás dělí desítky kilometrů. Vaše zboží dopravíme tam, kam potřebujete. Vybrat si můžete ze tří druhů dopravy.

Nakládání

Pokud k nám dorazíte s vlastním vozíkem, naložíme jej s pomocí jednoho z našich nakladačů. Případně můžete využít nakládky do vlastních big-bagů. Zjistěte více o možnostech nakládání v Pískovně Dolany.

Doplňující informace

 • V případě zájmu vám zajistíme poměry odvážení směsi kačírku a dvou složek pryskyřice.
 • Standardní barva kamenného koberce je barva přírodního kameniva, tzn. do šeda.

Kalkulačka pro přepočet mezi kubíky a tunami

Nemusíte si lámat hlavu s převodem kubíků na tuny a zpět. Využijte naši jednoduchou kalkulačku a mějte hned jasno.​

Doprava

Jelikož chápeme, že zařídit si vlastní přepravu potřebného písku či kameniva může být někdy oříšek, obzvláště pokud se v této sféře nepohybujete, nabízíme vám pomocnou ruku a zajistíme pro vás dopravu objednaného materiálu na místo, které si sami určíte. Nehraje roli, zda bydlíte v nejbližším okruhu pískovny Dolany, nebo vás od nás dělí desítky kilometrů. Vaše zboží dopravíme tam, kam potřebujete.

 

 

 

 

VW Crafter

VW Crafter (max. 1,5 tuny)

Nakládání

Pokud k nám dorazíte s vlastním přívěsným vozíkem, tak není problém, abychom ho naložili s pomocí jednoho z našich nakladačů.  Zjistěte více o možnostech nakládání v Pískovně Dolany.

Kalkulačka pro přepočet mezi kubíky a tunami

Nemusíte si lámat hlavu s převodem kubíků na tuny a zpět. Využijte naší jednoduché kalkulačky a budete mít hned jasno.

Otevírací doba

PO - PÁ

6:00 - 14:15 strojní nakládka
15:00 - 17:00 nakládka vlastními silami
 

SO ZAVŘENO
NE ZAVŘENO

Platební karty nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.

Máte zájem o produkt nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.