Kamenný koberec

Hitem posledních let se stávají kamenné koberce – jednolité podlahy z kameniva (v našem případě kačírku frakcí 4/8) a pojiva, které slouží jako univerzální a velmi estetický povrch. Pro lepší představu - kamenné koberce například mohou věrně simulovat přírodní krásu říčního dna.

Tento povrch je velmi příjemný, teplý na dotek, hygienicky zcela nezávadný a můžete ho aplikovat na širokou škálu rovných i vlnitých podkladů:

 • beton
 • dřevo
 • anhydrit
 • dlaždice
 • kameny atd.

Kromě využití v zahradní architektuře či v novostavbách jsou kamenné koberce výbornou volbou pro rekonstrukce stávajících opotřebovaných povrchů v interiéru i exteriéru.

Poptat produkt kamenný koberec

Výhody kamenných koberců

1. Paro/vodopropustnost. Kamenné koberce nikdy nekloužou ani se na nich nedělají kaluže. Protože jsou ryze z přírodních materiálů (kamenivo spojené pryskyřicí), přirozeně propouští vodu i páry. V zimě navíc nemusíte řešit namrzání, protože jsou houbovité a roztahují se spolu s ledem.

2. Větší pevnost oproti betonu. Extrémní odolnost proti zatěžování předurčuje kamenné koberce také ke komerčnímu užití (třeba na hotelových parkovištích). I na domácích zahradách je však můžete použít na příjezdové cesty.

3. Bezspárový povrch. Na rozdíl od dlažby nemusíte nic dořezávat a ušetříte za extra materiál (a výsledný povrch samozřejmě také lépe vypadá).

4. Tlumení hluku a tepelná odolnost. Tuto výhodu oceníte hlavně při interiérovém použití. Pokud máte v podlaze topení, není to pro kamenné koberce překážkou – snesou teploty až do 60 stupňů Celsia.

5: Odolnost vůči zubu času. Kamenné koberce se v západních státech používají už několik desetiletí a obvyklá životnost začíná na 20 letech (obvykle však bývá ještě delší) – aniž by se čas promítl na estetických nebo užitných vlastnostech povrchu.

6. Jednoduchost údržby. Tento typ povrchu stačí zametat a případné větší nečistoty odstranit například proudem vody z tlakové hadice.

Použití, materiály, ceny

Příklady použití:

 • schodiště
 • vstupy
 • vjezdy
 • chodníky
 • pergoly
 • balkóny
 • zahrady a okolí domu
 • komerční objekty (výrobní haly, hotely, parkoviště)

Na kamenné koberce používáme nejjemnější kačírek frakce 4/8

Doplňující informace

 • Potřebné složky na zhotovení 1,25 m2 kamenného koberce: 1 pytel kačírku 4/8 o hmotnosti 25 kg spolu s odpovídajícím množstvím pryskyřice.
 • Zajistíme Vám poměry míchání (odvážení) směsi kačírku a dvou složek pryskyřice odbornou firmou STAPUS s.r.o. Pokládka na místě u zákazníka probíhá svépomocí.
 • Standartní barva kamenného koberce je barva  přírodního kameniva, tzn. do šeda.
 • Jako pojivo doporučujeme speciální dvousložková pryskyřice, poměry obou složek záleží na požadované tvrdosti zhotoveného koberce, resp. na jeho zátěži při používání.

Pokud budete pokládku provádět svépomocí, zajistěte soudržnou a nepopraskanou pokládkovou vrstvu, která je zbavena nečistot (mechy, staré nátěry atd.). Pro pojízdné plochy je ideální tloušťka 2 cm, pro ostatní stačí 1,5 cm. Počítejte také s větší spotřebou materiálu, pokud je současný povrch nerovný.

Doprava

Jelikož chápeme, že zařídit si vlastní přepravu potřebného písku či kameniva může být někdy oříšek, obzvláště pokud se v této sféře nepohybujete, nabízíme vám pomocnou ruku a zajistíme pro vás dopravu objednaného materiálu na místo, které si sami určíte. Nehraje roli, zda bydlíte v nejbližším okruhu pískovny Dolany, nebo vás od nás dělí desítky kilometrů. Vaše zboží dopravíme tam, kam potřebujete. Vybrat si můžete ze tří druhů dopravy.

Nakládání

Pokud k nám dorazíte s vlastním vozíkem, tak není problém, abychom jej naložili s pomocí jednoho z našich bagrů. Případně můžete využít nakládky do vlastních big-bagů. Zjistěte více o možnostech nakládání v Pískovně Dolany.

Kalkulačka pro přepočet mezi kubíky a tunami

Nemusíte si lámat hlavu s převodem kubíků na tuny a zpět. Využijte naší jednoduché kalkulačky a budete mít hned jasno.

Otevírací doba

PO - PÁ

6:00 - 14:15
strojní nakládka
15:00 - 17:00
Nakládka vlastními silami na vozík za osobní auto.

Platební karty nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.

SO - NE

8:00 - 17:00
Nakládka vlastními silami na vozík za osobní auto.

Máte zájem o produkt nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.