Kamenný koberec

Hitem posledních let se stávají kamenné koberce – jednolité podlahy z kameniva (v našem případě kačírku frakcí 4/8) a pojiva, které slouží jako univerzální a velmi estetický povrch. Pro lepší představu - kamenné koberce například mohou věrně simulovat přírodní krásu říčního dna.

Tento povrch je velmi příjemný, teplý na dotek, hygienicky zcela nezávadný a můžete ho aplikovat na širokou škálu rovných i vlnitých podkladů:

 • beton
 • dřevo
 • anhydrit
 • dlaždice
 • kameny atd.

Kromě využití v zahradní architektuře či v novostavbách jsou kamenné koberce výbornou volbou pro rekonstrukce stávajících opotřebovaných povrchů v interiéru i exteriéru.

Poptat produkt kamenný koberec

Výhody kamenných koberců

1. Paro/vodopropustnost. Kamenné koberce nikdy nekloužou ani se na nich nedělají kaluže. Protože jsou ryze z přírodních materiálů (kamenivo spojené pryskyřicí), přirozeně propouští vodu i páry. V zimě navíc nemusíte řešit namrzání, protože jsou houbovité a roztahují se spolu s ledem.

2. Větší pevnost oproti betonu. Extrémní odolnost proti zatěžování předurčuje kamenné koberce také ke komerčnímu užití (třeba na hotelových parkovištích). I na domácích zahradách je však můžete použít na příjezdové cesty.

3. Bezspárový povrch. Na rozdíl od dlažby nemusíte nic dořezávat a ušetříte za extra materiál (a výsledný povrch samozřejmě také lépe vypadá).

4. Tlumení hluku a tepelná odolnost. Tuto výhodu oceníte hlavně při interiérovém použití. Pokud máte v podlaze topení, není to pro kamenné koberce překážkou – snesou teploty až do 60 stupňů Celsia.

5: Odolnost vůči zubu času. Kamenné koberce se v západních státech používají už několik desetiletí a obvyklá životnost začíná na 20 letech (obvykle však bývá ještě delší) – aniž by se čas promítl na estetických nebo užitných vlastnostech povrchu.

6. Jednoduchost údržby. Tento typ povrchu stačí zametat a případné větší nečistoty odstranit například proudem vody z tlakové hadice.

Použití, materiály, ceny

Příklady použití:

 • schodiště
 • vstupy
 • vjezdy
 • chodníky
 • pergoly
 • balkóny
 • zahrady a okolí domu
 • komerční objekty (výrobní haly, hotely, parkoviště)

Na kamenné koberce používáme nejjemnější kačírek frakce 4/8

Doplňující informace

 • Potřebné složky na zhotovení 1,25 m2 kamenného koberce: 1 pytel kačírku 4/8 o hmotnosti 25 kg spolu s odpovídajícím množstvím pryskyřice.
 • Zajistíme Vám poměry míchání (odvážení) směsi kačírku a dvou složek pryskyřice odbornou firmou STAPUS s.r.o. Pokládka na místě u zákazníka probíhá svépomocí.
 • Standartní barva kamenného koberce je barva  přírodního kameniva, tzn. do šeda.
 • Jako pojivo doporučujeme speciální dvousložková pryskyřice, poměry obou složek záleží na požadované tvrdosti zhotoveného koberce, resp. na jeho zátěži při používání.

Pokud budete pokládku provádět svépomocí, zajistěte soudržnou a nepopraskanou pokládkovou vrstvu, která je zbavena nečistot (mechy, staré nátěry atd.). Pro pojízdné plochy je ideální tloušťka 2 cm, pro ostatní stačí 1,5 cm. Počítejte také s větší spotřebou materiálu, pokud je současný povrch nerovný.

Doprava

Jelikož chápeme, že zařídit si vlastní přepravu potřebného písku či kameniva může být někdy oříšek, obzvláště pokud se v této sféře nepohybujete, nabízíme vám pomocnou ruku a zajistíme pro vás dopravu objednaného materiálu na místo, které si sami určíte. Nehraje roli, zda bydlíte v nejbližším okruhu pískovny Dolany, nebo vás od nás dělí desítky kilometrů. Vaše zboží dopravíme tam, kam potřebujete. Vybrat si můžete ze tří druhů dopravy.

VOLVO nákladní (solo)

Nákladní solo (max. 12 tun)

VOLVO nákladní (souprava)

Nákladní souprava (max. 24 tun)

VW Crafter

VW Crafter (max. 1,5 tuny)

Nakládání

Pokud k nám dorazíte s vlastním vozíkem, tak není problém, abychom jej naložili s pomocí jednoho z našich bagrů. Případně můžete využít nakládky do vlastních big-bagů. Zjistěte více o možnostech nakládání v Pískovně Dolany.

Kalkulačka pro přepočet mezi kubíky a tunami

Nemusíte si lámat hlavu s převodem kubíků na tuny a zpět. Využijte naší jednoduché kalkulačky a budete mít hned jasno.

Otevírací doba

PO - PÁ

6:00 - 14:15 strojní nakládka
15:00 - 17:00 nakládka vlastními silami
 

SO 7:00 - 17:00 nakládka vlastními silami
NE ZAVŘENO

Platební karty nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.

Máte zájem o produkt nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.