Kamenný koberec

Hitem posledních let se stávají kamenné koberce, jednolité podlahy z kameniva a pojiva. Slouží jako univerzální povrch, který navíc moc hezky vypadá. Pro představu, povrch věrně simuluje přírodní krásu říčního dna.
Kamenný koberec je velmi jednoduchý na výrobu, proto si ho doma bez potíží zvládne vyrobit každý kutil.
Povrch je pod nohou velmi příjemný a taky zcela hygienicky nezávadný. Ideálně ho použijete v těchto případech:
- schodiště,
- vstupy,
- vjezdy,
- chodníky,
- pergoly,
- balkony,
- zahrady a okolí domu,
- komerční objekty (výrobní haly, hotely, parkoviště).
Kromě využití v zahradní architektuře jsou kamenné koberce výbornou volbou pro novostavby i rekonstrukce stávajících opotřebovaných povrchů v interiéru.
Poptat produkt kamenný koberec
Výhody kamenných koberců
1. Paro/vodopropustnost. Kamenné koberce nekloužou ani se na nich nedělají kaluže. Protože jsou vyrobeny z ryze přírodních materiálů (kamenivo spojené pryskyřicí), přirozeně propouští vodu i páry. V zimě navíc nemusíte řešit namrzání, protože jsou houbovité a roztahují se spolu s ledem.
2. Větší pevnost oproti betonu. Extrémní odolnost proti zatěžování předurčuje kamenné koberce také ke komerčnímu užití (třeba na hotelových parkovištích). I v okolí svého domu jimi však můžete řešit například příjezdové cesty.
3. Bezspárový povrch. Na rozdíl od dlažby nemusíte nic dořezávat a ušetříte za extra materiál (a výsledný povrch samozřejmě také lépe vypadá).
4. Tlumení hluku a tepelná odolnost. Tuto výhodu oceníte hlavně při interiérovém použití. Pokud máte v podlaze topení, není to pro kamenné koberce překážkou – snesou teploty až do 60 °C.
5. Odolnost vůči zubu času. Kamenné koberce se v západních státech používají už několik desetiletí a obvyklá životnost začíná na 20 letech (často však bývá ještě delší) – aniž by se čas promítl na estetických nebo užitných vlastnostech povrchu.
6. Jednoduchost údržby. Tento typ povrchu stačí zametat a případné větší nečistoty odstranit proudem vody z tlakové hadice.
Aplikace kamenného koberce
Na kamenné koberce doporučujeme nejjemnější kačírek frakce 4/8. Koberec snadno aplikujete na širokou škálu rovných i vlnitých podkladů:
- beton,
- dřevo,
- anhydrit,
- dlaždice,
- kameny atd.
Jak vyrobíte kamenný koberec:
- Nachystejte si pryskyřicové pojivo – smíchejte obě jeho složky.
- Do pojiva nasypte kamenivo a dobře rozmíchejte.
- Aplikujte homogenní hmotu na suchý nebo penetrovaný povrch.
Tipy pro aplikaci:
Penetraci potřebujete v případě, že koberec pokládáte na silně poškozený povrch (rozdrobený beton, zbytky barvy na betonu atp.).
K rozmíchání kameniva s pojivem je ideální použít míchačku napojenou na elektrickou vrtačku. Míchačku z umělé hmoty seženete ve většině kutilských obchodů.
Pokud budete pokládku provádět svépomocí, zajistěte soudržnou a nepopraskanou pokládkovou vrstvu, která je zbavena nečistot (mechy, staré nátěry atd.).
Pro pojízdné plochy je ideální tloušťka 2 cm, pro ostatní stačí 1,5 cm. Počítejte také s větší spotřebou materiálu, pokud je současný povrch nerovný.
Poměry obou složek dvousložkové pryskyřice záleží na požadované tvrdosti zhotoveného koberce, resp. na jeho zátěži při používání.
Doplňující informace
- Pryskyřici lze zakoupit v e stavebninách.
- Standardní barva kamenného koberce je barva přírodního kameniva, tzn. do šeda.
Kalkulačka pro přepočet mezi kubíky a tunami
Nemusíte si lámat hlavu s převodem kubíků na tuny a zpět. Využijte naší jednoduché kalkulačky a budete mít hned jasno.
PO - PÁ 6:00 - 14:15, pauza: 8,30-8,45 11,30-12,00
SO-NE a svátky ZAVŘENO
Platební karty nepřijímáme.