Kamenné ploty nejen pro originální design zahrady

Kamenné ploty jsou zajímavou a novou možností, jak neotřele vyřešit oplocení svého pozemku.

28.01.2014

Oplocení pozemku zdaleka neslouží jen k vytýčení jeho hranic a ztížení přístupu lupičům a dalším lidem, které nechcete ani vidět. Ploty představujíperfektní příležitost pro vašeho tvůrčího ducha – a vedle klasických drátěných či živých plotů můžete na trhu nalézt zajímavou novinku, a siceploty kamenné.

Proč plot z kamene?

V první řadě je určitě nutné zmínit trvanlivost a absolutní netečnost vůči počasí (včetně zemní vlhkosti či srážkové vody) – kamenné ploty se skládají z pečlivě usazených bloků a je už v nátuře kamene, že bez úhony přečkává dlouhá desetiletí nebo dokonce století. Rozbije ho jen skutečně odhodlaný člověk nebo živly utržené ze řetězu a samozřejměnení potřeba ani jakákoli údržba.

Další výhodou je jednoduchost konstrukce. Odpadá nutnost čekat na zatvrdnutí betonu v jednotlivých konstrukčních krocích, bloky k sobě zkrátka poskládáte a máte rychle hotovo. Pokud si z nějakého důvodu nevěříte na stavbu plotu svépomocí, naše spřátelená firma a přední dodavatel kamenných plotů Palmtech vám ochotně podá pomocnou ruku.

Doplňky ke kamenným plotům

Říkáte si, proč byste si měli zahradu obehnat nudnou, šedivou a neprůhlednou zdí? Právě tehdy přichází ke slovu doplňky ke kamenným plotům, které se dělí do dvou základních skupin:

1. Rostliny. Vyberte si z nepřeberného množství truhlíků, květináčů nebo popínavých rostlin – kamenné ploty ochotně nasávají sluneční záření a když k tomu přidáte i zadržovanou vlhkost, květiny porostou jako divé. Navíc budete moci klidně odjet třeba na dovolenou díky efektivnímu samozavlažovacímu systému.

2. Kamenné desky. Šedý kámen překryjí speciálně vyráběné desky ze směsi oblázků, které jsou k sobě neoddělitelně slepeny. Je zcela na vás, jaké barvy a vzory si chcete k plotu umístit, protože se všechny vyrábějí na zakázku. Tyto desky se hodí nejenom jako doplněk kamenných plotů, můžete si ji také objednat třeba jako chodníček kolem bazénu(a využít jejich perfektních protiskluzových vlastností).

Závěrem

Jednou z činností naší pískovny je i těžba kameniva praný kulatý kačírek nejvyšší kvality dodáváme právě firmě Palmtech, která z nich posléze vyrábí kamenné ploty. Zkuste něco nového a vyzdobte si zahradu plotem z kamene – designové možnosti jsou téměř nekonečné a bude trvat hodně dlouho, než budete muset znovu řešit oplocení!

Otevírací doba

PO - PÁ  6:00 - 14:15, pauza: 8,30-8,45 11,30-12,00
SO-NE a svátky  ZAVŘENO

Platební karty nepřijímáme.